Agua Marina Espinola - první paraguayská "vlaštovka" mezi profíky

Agua Marina Espinola - první paraguayská "vlaštovka" mezi profíky

Datum vydání: 15.07.2017

Jako "jihoamerický sen" se dá nazvat příběh mladičké Paraguayky, která se ve Švýcarsku připravuje na silniční mistrovství světa v Bergenu.

Před sedmi lety tato dnes jednadvacetiletá cyklistka netušila, že se na kole může jezdit závodně. Poté, co se ve čtrnácti letech začala o cyklistiku zajímat, podařilo se jí půjčit si kolo. O dva měsíce později už měla za sebou první sedmdesátikilometrový závod, který absolvovala jako jedna ze dvou žen v jinak čistě mužském pelotonu. 

Za další tři roky se ukázala světu účastí na panamerickém mistrovství světa juniorek v časovce a díky její účasti na zahraničním kempu v Argentině si jí později vyhlédli tréneři ze švýcarského Světového cyklistického centra UCI (WCC) v Aigle. 

Tam se v současnosti připravuje pod dohledem špičkových trenérů na to, že se stane vůbec prvním zástupcem rozvíjející se paraguajské cyklistiky, který by se mohl dostat až do cíle na vrcholné akci světa profesionální cyklistiky. Pokud by to navíc dotáhla až k nominaci na olympiádu v Tokiu, byla vůbec prvním Paraguaycem, který se kdy postavil na start olympijského závodu. 

Letos má Espinola v nohách mezinárodně obsazenou švýcarskou jednorázovku SwissEver GP Cham - Hagendorn, kde dojela na 55. místě z celkem 68 závodnic.



Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 






Reklama 


Aktuální novinky a videa

Mathieu van der Poel si pro závod Tirreno-Adriatico vybírá unikátní Aeroad CFR
12.03.2025 | Kategorie:
Van der Poel dostal custom lakovaný MyCanyon od světoznámé italské umělkyně Eleny Salmistraro.
Mathieu van der Poel si pro závod Tirreno-Adriatico vybírá unikátní Aeroad CFR
12.03.2025 | Kategorie: silniční

Van der Poel dostal custom lakovaný MyCanyon od světoznámé italské umělkyně Eleny Salmistraro.


Cannondale Topstone 3. generace: Nová éra gravel biků začíná!
11.03.2025 | Kategorie: gravel

Nová, třetí generace modelu Topstone přichází s vylepšenou geometrií, více komfortem a ještě lepšími schopnostmi v terénu.

Drama na Strade Bianche: Pogačar i přes tvrdý pád slaví třetí triumf
09.03.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský mistr světa ovládl Strade Bianche už potřetí, ale tentokrát to nebyla pohodová jízda.
Strade Bianche má jediného favorita. Pogačar míří za triumfem, mezi soupeři i Čech Mathias Vacek
05.03.2025 | Kategorie: silniční

Tadej Pogačar se po roce vrací na trať, kde už slavil vítězství, a všechno naznačuje, že právě on bude hlavním mužem, kterého se soupeři pokusí zastavit.


Seriál Prima CUP odstartuje 12. dubna v Hradci Králové
03.03.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Byť zima o sobě ještě dává vědět, tak za pár týdnů odstartuje cyklistická sezóna.
Prima CUP startuje 12. dubna
03.03.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Byť zima o sobě ještě dává vědět, tak za pár týdnů odstartu​je cyklistická sezóna.
Superior XR: Evoluce X-Roadu, na kterou jsme čekali
03.03.2025 | Kategorie: gravel
Gravel scéna roste raketovým tempem a značky se předhánějí, kdo přijde s dokonalejším univerzálem.
Registrace ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 se otevře v pondělí 10. března
03.03.2025 | Kategorie: MTB
V pondělí 10. března v 10:00 hodin se otevře registrační systém pro úvodní závody volnočasového seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem: ŠKODA Pražský MTB pohár 2025.
Soupiska týmu CLLCTV pro rok 2025 v kategorii XC
28.02.2025 | Kategorie: ostatní

Závodníci Cross Country (XCO/XCC), kteří budou v roce 2025 bojovat o pódia na kolech Canyon.


» více novinek a videí