Evenopoel žlutý trikot v Roudnici udržel

Evenopoel žlutý trikot v Roudnici udržel

Datum vydání: 04.05.2018

Belgický reprezentant Remco Evenepoel udržel svůj žlutý trikot i po odpolední 2. B etapě Závodu míru juniorů v Roudnici na Labem.

Páteční druhá část skončila hromadným dojezdem, který stejně jako v úvodním dějství ovládl Němec Marius Mayrhofer.

„Byla to zatraceně nervózní a hektická etapa. Díky tomu vzniklo také mnoho zbytečných pádů. Ty poslední dva byly ošklivé a bohužel v nich zůstal i můj týmový kolega Steven. Nepěkně se potloukl a museli ho odvézt do nemocnice. Já tam zůstal také, ale naštěstí ne přímo v pádu, jen mi museli měnit kolo,“ vysvětlil svou ztrátu v cíli Remco Evenepoel, vítěz dopolední časovky a průběžný lídr závodu.

Právě dva nepříjemné pády poznamenaly páteční odpolední šedesátikilometrovou etapu se startem i cílem v Roudnici nad Labem. Deset kilometrů před cílem peloton trefil odstavený vůz, ale pouhé dva a půl kilometry do pásky, kdy se pole hnalo do hromadného spurtu, přišla další kolize, ve které zůstal zmíněný Steven Pattyn, přitom vedoucí muž vrchařské soutěže.
 

Spurt vyhrál německý rychlík Mayrhofer před Italem Marcellussim a Dánem Hindsgaul Madsenenem. Z českých jezdců byl nejlépe šestadvacátý Petr Kelemen.

Před pelotonem jsou ale nyní dvě těžké kopcovité etapy. V sobotu je na programu start ve 13:30 hodin v Teplicích. Juniorští cyklisté si budou muset poradit dvakrát s výjezdem na Vitižku. Cíl je pak v německém Altenbergu. Až do neděle se může pořadí snadno změnit. Ve žlutém však pokračuje Belgičan Evenepoel.

„V kopcích se cítím skvěle. Nohy mi jedou výborně, takže není důvod, proč bych neměl přijet v neděli do Terezína ve žlutém,“ věří si na horské prověrky lídr závodu.


Zatopit mu ale určitě ještě bude chtít i český reprezentant Karel Vacek, který je jako nejlepší domácí závodník na průběžné sedmnácté příčce z ztrátou lehce přes dvě minuty.

Výsledky:

2. B et.:
1. Marius Mayrhofer (Ger) 1:23:05
2. Martin Marcellussi (Ita)
3. Jacob Hindsgaul Madsen (Den)
4. Ludvig Anton Wacker (Den)
5. Sean Quinn (USA)
...
26. Petr Kelemen (Cze) - všichni stejný čas.
 
Celkově po 2. A et.:
1. Remco Evenepoel (Bel) 4:11:27
2. Mattias Skjelmose Jensen (Den) +0:04
3. Jacob Hindsgaul Madsen (Den) +0:13
4. Ludvig Fischer Aasheim (Nor) +0:16
5. Sean Quin (USA) +0:38
...
17. Karel Vacek (Cze) +2:18
 
Zdroj: TZ Patrik Pátek/ZMJ


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 






Reklama 


Aktuální novinky a videa

Styl a pohodlí v jednom. Brýle Nandej Action Wide na každé dobrodružství
18.12.2024 | Kategorie: Testy
Měli jsme možnost vyzkoušet brýle Nandej - model Action Wide, který je širší a větší než většina ostatních modelů, což přesně odpovídá trendům této doby.
Test trenažéru Garmin Tacx Neo 2T
14.12.2024 | Kategorie: Testy
Garmin Tacx Neo 2T patří mezi nejmodernější cyklistické trenažéry na trhu a nabízí široké spektrum funkcí pro efektivní indoor trénink.
Nový cyklistický fenomén: Colnago Y1Rs, kolo Tadeje Pogačara
13.12.2024 | Kategorie: silniční
Italská značka Colnago představila své nové závodní kolo Y1Rs, na kterém bude jezdit Tadej Pogačar a tým UAE Team Emirates.
Pogačar chce v roce 2025 obhájit duhový dres i vítězství na Tour de France
12.12.2024 | Kategorie: silniční
Úřadující mistr světa Tadej Pogačar na tiskové konferenci ve španělském Benidormu poodhalil své závodní plány na rok 2025.
Kola s vlnitým profilem – Equator představuje svou novinku kola WAVY za zaváděcí cenu do konce roku
11.12.2024 | Kategorie: Komerční sdělení
Český Equator představením titanových kol zdaleka nekončí a před Vánocemi uvádí na trh zapletená kola s vlnitým ráfkem příhodně nazvaná Wavy.
Lefevere na konci roku opustí roli šéfa týmu Soudal Quick-Step
11.12.2024 | Kategorie: ostatní
Cyklistická stáj Soudal Quick-Step oznámila, že Patrick Lefevere 31. prosince 2024 odstoupí z pozice generálního ředitele.
Tom Pidcock mění tým, kola Pinarello si však ponechá
10.12.2024 | Kategorie: ostatní
Britský cyklista Tom Pidcock, známý svou všestranností a úspěchy na horských kolech i v cyklokrosu, udělal významný krok ve své kariéře – od roku 2025 bude závodit za tým Q36.5. 
Wout van Aert plánuje pouze šest startů v cyklokrosové sezóně, světový šampionát vynechá
10.12.2024 | Kategorie: cyklokros
Belgický cyklista Wout van Aert, trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, oznámil svůj zimní program.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (9.12-15.12.2024)
09.12.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Připravili jsme pro vás přehled nejlepších slevových akcí, které tento týden cyklistika nabízí!
Zaplněný sál ŠKODA Pražského MTB poháru tleskal Petrovi Markovi
09.12.2024 | Kategorie: MTB
Stojící, zaplněný sál Lidového domu ve Kbelích, se v rámci Slavnostního večera ŠKODA Pražského MTB poháru, dlouhým potleskem rozloučil se zakladatelem disciplíny MTB v České republice, prezidentem Českého svazu cyklistiky a výjimečným člověkem, Petrem Markem.
» více novinek a videí