Regionem Orlicka 2024

Regionem Orlicka 2024

Datum vydání: 16.06.2024

Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín  02.08. – 04.08.2024 již 38. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior. 
 

Hlavním dějištěm  závodu  bude  město Lanškroun a silnice v Pardubickém a Olomouckém kraji. Jedná se o sportovní akci s dlouholetou tradicí.


V přehledu dosavadních vítězů jsou jména jako Pavel Padrnos, Peter Lutenberger, Leopold Konig, Peter Sagan, Josef Černý, Daniel Turek, Michal Schlégel, Lenard Kemna, Jakub Otruba,  Pavel Bittner, Matyas Kopecky. Všichni jmenovaní se později prosadili v pelotonu dospělých a dosáhli úspěchů v nejprestižnějších etapových závodech profesionální cyklistiky. 
 

Na start  38. ročníku kromě Českých klubů,  pořadatel pozval týmy z Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Belgie, Maďarska a Nizozemí. 

Pro závodníky je připraveno šest soutěží: Soutěž jednotlivců (U/19), Sprinterská soutěž, Soutěž o nejlepšího vrchaře, Soutěž o nejlepšího závodníka Juniora (U/18), Soutěž o nejlepšího Kadeta (U/17) a Soutěž družstev. 

 


Program závodu:
 

Pátek 02.08.2024 Lanškroun
 

16:00 Představení závodníků, zahájení závodu na náměstí M. Marků

17:00 start I. etapy : – Silniční závod  89 km na okruzích: Lanškroun, Laudon Chudoba Lázek Tatenice Lanškroun 2x a dále Lanškroun, Nepomuky, Výprachtice, Heřmanice, Chudoba, Albrechtice,  Lanškroun. Na trati jsou tři Horské prémie v Cotkytli v prvníma druhém okruhu a na Chudobě  ve třetím okruhu, Rychlostní prémie budou při průjezdu cílem v prvním a ve druhém okruhu .  Závodníky budeme očekávat v cíli na Náměstí M. Marků přibližně v 19: hodin.

 

Sobota  03.08.2024 Lanškroun 
 

Je na programu II. etapa "Nepomucká" Časovka jednotlivců na trati Lanškroun, Nepomuky a zpět

Start v ulici Kralické u firmy DOTA. 
 

Jede se na uzavřené trati pro veškerý provoz. Vjezd pro čerpání PHM u Firmy DOTA Bude povolen. 
 

Start:  První závodník odstartuje v 9:00 hodin, Cíl  je naplánován na cca 11:45 hod.

Objízdná trasa pro ostatní dopravu je vedena z Lanškrouna směr Třešňovec a Horní Čermnou směr Nepomuky. Obrácený směr vede: Nepomuky, Horní Čermná, Třešňovec, Lanškroun.

 

Sobota  03.08.2024  Jablonné nad Orlicí 

Start 15:00 hod. start náměstí 5. Května - III.etapa - Králická - silniční závod. 75 km

Řazení závodníků a Slavnostní Start se uskuteční v  prostoru náměstí v Jablonném nad Orlicí. Po slavnostním startu se vyjede po silnici č. I/11 směr Červenovodské Sedlo, Červená Voda, Dolní Orlice, Horní Orlice, (Horská prémie), Zlatý Potok, Červený Potok Králíky, (Rychlostní prémie), kruhový objezd Druhý výjezd dále po silnici č. I/43 směr Červená Voda, Železniční přejezd, kruhový objezd, třetím výjezdem po silnici I/11 směr Červená Voda, křiž. se sil. č.31230   Moravský Karlov vlevo, Žel. Přejezd Bílá Voda, Křiž. Moravský Karlov vpravo směr Písařov (Horská prémie) po sil. č. 31234, Písařov křiž. se sil. č. I/11 vpravo, křiž. se sil. I/43 Bukovice vlevo, Štíty, dále po silnici č. I/43 směr Lanškroun, Lanškroun, Kruhový objezd vpravo, Lanškroun po ul. Nádražní směr Nám. M. Marků Cíl. Závodníky můžeme očekávat v cca v – 16:45 hodin. 

 

Neděle   04.08.2024   9:00 hod.  

Start Nám. M. Marků - IV. etapa - silniční závod, Regionem Orlicka 85 km 

Řazení závodníků na startu  bude probíhat za uzavřeného provozu na  Nám. M. Marků. 

Trasa IV. Etapy  je vedena: Výjezd z města po ulici Dobrovského  sil. č.I/43, křiž. ul. Kralická Vlevo po silnic II/311,  dále Nepomuky,  Horní Čermná, Dolní Čermná, Verměřovice,. Letohrad, Horská prémie  Šedivec vlevo na sil.č.I/11, Rychlostní prémie Žamberk, dále směr Dlouhoňovice, Hejnice, České Libchavy, Horská prémie  Rozsocha, dále Rviště,  Libchavy,  Ústí nad Orlicí,  Horská prémie Andrlův Chlum,  směr Řetůvka , Rychlostní Prémie  Řetová,  Přívrat přímo, křiž. Nad Kohoutem, Rychlostní prémie Náměstí Česká Třebová, dále po Sil. směr Skuhrov,(Horská prémie), Ostrov, Lanškroun Kruh. Objezd Vlevo, Nám, M. Marků Cíl. V cíli budeme závodníky očekávat v 11:00- 11:15 hodin


Pořadatel má povolení k pořádání sportovní akce a ke zvláštnímu užívání silnic I. II. a III. třídy v uvedeném regionu. Závod bude probíhat za běžného silničního provozu, regulace dopravy bude prováděna příslušníky policie ČR a pořadateli na křižovatkách a na motorkách. Další opatření pro zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu bude  řešena dle požadavků vzniklé dopravní situace pořadatelem závodu.

 

Zveme všechny příznivce cyklistiky ke shlédnutí hodnotné sportovní podívané. Prosíme účastníky silničního provozu, kteří se potkají na silnici s konvojem závodu, aby uposlechli pokynů policie a pořadatelů.

Zdroj: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 






Reklama 


Aktuální novinky a videa

700 startujících v úvodním závodě ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
01.04.2025 | Kategorie: MTB
Více než 700 startovních registrací evidoval online systém pro úvodní dva závody ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 v olympijském cross-country.
Turek slaví vítězství ve Velké Bíteši a ATT zkompletoval hattrick
01.04.2025 | Kategorie: silniční
Tradiční jarní klasika Velká Bíteš Brno Velká Bíteš odstartovala domácí silniční sezónu 2025 ve velkém stylu.
FOX 2026 34 SL - bezkonkurenční schopnosti pro moderní XC
31.03.2025 | Kategorie: MTB
Fox nově definuje možnosti horských kol s nízkým zdvihem a představuje zcela nový model 34 SL.
Canyon Neuron:ON AL – dostupný a schopný trailový e‑bike, který demokratizuje výkon
31.03.2025 | Kategorie: MTB
Canyon Neuron:ON AL je nový model elektrického horského kola s hliníkovým rámem a špičkovým pohonem Bosch Performance Line CX. 
Van der Poel ovládl E3 Saxo Classic 2025 suverénním sólem
29.03.2025 | Kategorie: silniční
Mathieu van der Poel potvrdil svou roli hlavního favorita a ve 41. ročníku klasiky E3 Saxo Classic předvedl dominantní výkon.
SRAM útočí na Shimano novými mechanickými T-Type sadami
27.03.2025 | Kategorie: MTB
Americký SRAM opět ukazuje, že konkurence ve světě cyklistických pohonů nikdy nespí. 
Pogačar mění plány: Místo E3 a Gent-Wevelgemu pojede Paříž-Roubaix
26.03.2025 | Kategorie: silniční
Tadej Pogačar opět překvapuje. Místo tradičních belgických klasik E3 Classic a Gent-Wevelgem si poprvé v kariéře vyzkouší legendární Paříž-Roubaix.
Úvodní závod ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole se uskuteční 29. a 30. března
24.03.2025 | Kategorie: MTB
Sobota a neděle 29. a 30. března otevře domácí závodní scénu olympijského XCO v pražském Motole, kde se uskuteční úvodní dva závody již 13. ročníku volnočasového seriálu horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár 2025.
Chloé Dygert na Milan-San Remo s unikátním Aeroad CFR
24.03.2025 | Kategorie: silniční
Speciální MyCanyon lakování od světově uznávané italské umělkyně.
Nový Canyon Exceed je nejvšestrannější XC na trhu
24.03.2025 | Kategorie: MTB
Canyon přichází s novou generací modelu Exceed – legendárního závodního hardtailu, který dostal modernější geometrii, lepší komfort a více úložného prostoru.
» více novinek a videí