Elitní kategorie Světového poháru v Lake Placid ovládli Koretzky a Stiggerová

Datum vydání: 30.09.2024

V elitních kategoriích Světového poháru horských kol v Lake Placid triumfovali Victor Koretzky a Laura Stiggerová. Zatímco Češi, v čele se Simonou Spěšnou, slavili úspěchy v kategoriích do 23 let.

V závodech elitní kategorie mužů na Světovém poháru horských kol v Lake Placid exceloval Francouz Victor Koretzky. Po pátečním vítězství v short tracku si připsal i triumf v hlavním závodě cross-country. Koretzky předvedl výborný výkon v posledním kole, kde se dokázal odpoutat od svých soupeřů. Na druhém místě dojel Jihoafričan Alan Hatherly, zatímco třetí skončil Švýcar Filippo Colombo. Český závodník Ondřej Cink se držel ve stíhací skupině a dokončil na 14. místě.

Mezi ženami v cross-country zvítězila Rakušanka Laura Stiggerová po napínavém finiši, kde porazila vítězku pátečního short tracku, Švýcarku Sinu Freiovou. Třetí místo obsadila Francouzka Loana Lecomteová. Závod se rozhodoval až v posledních metrech, kdy Stiggerová předvedla největší odolnost a brala zlato.

Česká bikerka Simona Spěšná dosáhla svého dosud největšího úspěchu, když v pátečním short tracku v kategorii do 23 let dojela na vynikajícím třetím místě. V nedělním závodě cross-country skončila jedenáctá. Další česká závodnice, Adéla Holubová, se po pauze vrátila do závodů a dojela desátá. Nela Viktorová obsadila 21. místo. V kategorii žen do 23 let vyhrála oba závody Kanaďanka Isabella Holmgren, která ovládla jak short track, tak cross-country. Druhé místo v hlavním závodě získala Němka Kira Böhm.

V mužské kategorii do 23 let se překvapivým vítězem stal Kanaďan Cole Punchard, který porazil favority a připsal si první triumf ve Světovém poháru. Na druhém místě skončil Švýcar Dario Lillo, třetí dojel Brazilec Alex jr. Malacarne. Nejlepší z českých jezdců byl Jan Zatloukal na 15. místě.

Ve 100km maratonu skončil Martin Stošek jen těsně druhý za Němcem Simonem Schnellerem. Na 14. a 15. místě skončili Filip Adel a Lubomír Petruš. Závod žen, rovněž až v cílovém sprintu, vyhrála Vera Looser z Namíbie.

XCO Ženy Elite
1. Laura Stigger (AUT, Specialized Factory) 1:18:36 hod.
2. Sina Frei (SUI, Specialized Factory) +0:00 min
3. Loana Lecomte (FRA, Canyon CLLCTV) +0:04
4. Candice Lill (RSA, Cannondale) +0:04
5. Rebecca Henderson (AUS, Primaflor Mondraker) +0:26

XCO Muži Elite
1. Victor Koretzky (FRA, Specialized Factory) 1:22:17 hod.
2. Alan Hatherly (RSA, Cannondale Factory) +0:01 min.

XCM Muži Elite
1. Simon Schneller (GER, Team Bulls) 3:57:36 hod.

04.10.2024 | Kategorie: MTB
Bosch pro rok 2025 představuje zásadní inovace pro e-biky, zaměřené na zlepšení výkonu, bezpečnosti a pohodlí. Největší novinkou je motor Bosch Performance Line CX, který přináší vyšší účinnost a hladší výkon.
Lauf Elja pro rok 2025 je designový unikát ve své kategorii
03.10.2024 | Kategorie: MTB
Lauf Cycles představuje svůj nejnovější model horského kola pro rok 2025 – Lauf Elja. Tento model je navržen tak, aby uspokojil potřeby jak závodních jezdců, tak i nadšenců do trailového ježdění.
Je Hammerhead skutečně lepší volba než Garmin? Který cyklocomputer kraluje?
02.10.2024 | Kategorie: ostatní
Hledáte spolehlivý GPS cyklocomputer, který kombinuje moderní technologie s uživatelsky přívětivým rozhraním? Hammerhead Karoo je volbou, kterou byste měli zvážit.
Zcela nový model Giant Defy Advanced E+ Elite
02.10.2024 | Kategorie: silniční
Soutěž o produkty CykloStar - Říjen
02.10.2024 | Kategorie: soutěž
Ve spolupráci s Cyklostar Original, přední značkou v oblasti cyklistických produktů, pořádáme jedinečnou soutěž, která se bude konat od 1. října do 15. října 2024.
Giant představuje řadu silničních elektrokol Defy Advanced E+ Elite s motorem v zadním náboji
01.10.2024 | Kategorie: silniční
Nejlehčí a nejvyspělejší silniční elektrokolo od společnosti Giant spojuje oceňovanou kvalitu jízdy z řady silničních vytrvalostních kol s novými e-technologiemi a integrací systémů.
30.09.2024 | Kategorie: MTB
Galaxy CykloŠvec cyklokros Kukle vyhrál Jakub Ťoupalík
30.09.2024 | Kategorie: cyklokros
Druhá letošní návštěva TBC série v Kuklích Galaxy CykloŠvec cyklokros, který pořádal opět Stevens CykloŠvec Písek nabídla skvělou cyklokrosovou zábavu, tentokrát s bahenní vložkou a pohárovou konkurencí.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (30.9-6.10.2024)
30.09.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v našem pravidelném přehledu nejlepších akcí týdne v cyklistice! Tento týden jsme pro vás vybrali pět skvělých produktů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.