Těžké časy v Astaně

Těžké časy v Astaně

Datum vydání: 26.05.2017

Generální manažer Alexandr Vinokurov za téměř půl sezony slavil jediné vítězství, které navíc patří tragicky zesnulému Michele Scarponimu. 

Bohatý kazašský tým Astana, který je mimo jiné nepřímo finančně podporován samotným prezidentem země, zažívá hodně špatné období.

Poté, co stáji v sezoně 2015 kvůli pěti dopingovým průšvihům z předchozího roku hrozila Mezinárodní cyklistická unie neudělením World Tour licence, se vše nakonec uklid(n)ilo a Astana pokračovala dál. 

Letos však má problémy jiného typu. Nejdříve týmu neudělal příliš dobrou reklamu Ukrajinec Andrej Grivko, který v rámci souboje o pozice udeřil pěstí v únorovém závodě Okolo Dubaje Marcela Kittela (Quick-Step Floors), byl vyloučen a dodatečně suspendován. 

Pak přišly zdravotní problémy mladého lídra týmu pro závody Grand Tours, Fabia Arua. Šestadvacetiletý vítěz Vuelty 2015 a tří etap na Giru spadl při tréninku ve Španělsku a poranil si koleno, což mu s konečnou platností vymazalo z diáře účast na 100. ročníku Gira, které startovalo na jeho rodné Sardinii. 

Role lídra pak putovala na bedra matadora a mentora týmu, Michele Scarponiho. Ten se jí ujal se vší vážností a v dobré formě, když v generálce na Corsa Rosa, Tour of the Alps, vyhrál úvodní etapu. Jenže pak zasáhla rána osudu v podobě kapoty dodávky řidiče. Scarponi zemřel.

Tým si tak na konci května hýčká jediné vítězství, které ale bohužel zároveň připomíná největší ztrátu...



Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Remco Evenepoel zpět ve světové špičce!
19.04.2025 | Kategorie: silniční
Remco Evenepoel se po dlouhé rekonvalescenci z těžkého zranění vrátil mezi absolutní cyklistickou elitu.
Finiš Remca Evenepoela na Brabantse Pijl Final 2025 KM's
18.04.2025 | Kategorie:
Prague Bike Fest 2025: Adrenalin, technologie a zábava pro celou rodinu
18.04.2025 | Kategorie: ostatní
Třetí ročník největšího cyklistického svátku u nás Prague Bike Fest se uskuteční 26. a 27. dubna 2025.
Colnago V5Rs nastavuje nový standard závodních kol
17.04.2025 | Kategorie: silniční
Colnago V5Rs je nejnovější závodní silniční kolo z dílny legendární italské značky, které vzniklo ve spolupráci s týmem UAE Team Emirates.
První letošní reportáž seriálu Prima CUP je venku!
16.04.2025 | Kategorie:
V sobotu 12. dubna jsme odstartovali sezónu na skvělém závodě Decathlon Hradec Králové, který přilákal neuvěřitelnou tisícovku nadšených účastníků!
Tisícovka závodníků si užila úvodní závod Prima CUPu
15.04.2025 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP odstartoval letošní bikovou sezónu ve velkém stylu! První závod, který se uskutečnil v sobotu 12. dubna v Hradci Králové, přilákal tisícovku nadšených závodníků všech věkových kategorií.
Útok na Van der Poela během Paříž–Roubaix: Fanouškovi hrozí pokuta i vězení
15.04.2025 | Kategorie: silniční

Cyklista útok ustál a dojel si pro vítězství, ale případ má nyní dohru u policie a hrozí i soudní řízení.

Paříž-Roubaix 2025: Výsledky
13.04.2025 | Kategorie: silniční

Van der Poel tímto vítězstvím přidal osmý triumf v monumentálních klasikách a potvrdil svou dominanci v jarních závodech.

Paříž–Roubaix 2025: Kdy a kde sledovat
12.04.2025 | Kategorie: silniční
V neděli 13. dubna 2025 se uskuteční 122. ročník legendárního cyklistického závodu Paříž–Roubaix, známého jako „Peklo severu“.
Vif Eleven Head Cyklolive vstupuje do 15. sezony s velkými ambicemi
11.04.2025 | Kategorie: ostatní
Cyklistický tým má více než 120 závodníků všech věkových a výkonnostních kategorií. 
» více novinek a videí