Van der Poel je mistrem světa v gravelu, Vakoč 21.

Datum vydání: 06.10.2024

Mathieu Van der Poel si připsal další významný úspěch. Po třetím místě na mistrovství světa v silniční cyklistice se stal šampionem i v gravelu.

Devětadvacetiletý jezdec zvítězil v Belgii, kde na trati dlouhé 181,7 km z Halle do Lovaně dominoval v sólovém úniku. Ve stoupání 14 km před cílem se odpoutal od svého posledního soupeře, Belgičana Floriana Vermeersche, a dojel do cíle s více než minutovým náskokem.

Van der Poel, který má ve své sbírce tituly z cyklokrosu a silniční cyklistiky, si pochvaloval další úspěch v nové disciplíně. “Byl to můj velký cíl a jsem šťastný, že jsem sezonu zakončil takovým způsobem,” uvedl po závodě.

Nejlepším Čechem byl Petr Vakoč, který dojel na 21. místě. Vakoč, bývalý silniční cyklista, se v gravelu prosazuje stále více a letos ovládl celkové pořadí světové série UCI. Na Van der Poela ztratil přes dvanáct minut, což nestačilo na nejlepší český výsledek, kterým je osmé místo Zdeňka Štybara z roku 2022.

Mathieuho vítězství na mistrovství světa v gravel závodech bylo jeho jediným závodem v této disciplíně za rok, a pro tento závod si vybral speciálně lakovanou perleťově bílou verzi kola Canyon Grail CFR, což je řada Canyon Factory Racing. Tato kola jsou výsledkem nespočtu hodin testování ve spolupráci s profesionálními atlety a inženýry Canyonu.

Mathieuho kolo je podobné modelům Grail CFR, které jsou k dispozici na Canyon.com, ale s několika úpravami podle jeho sponzoringu. Použil kompletní sadu převodů Dura-Ace (52-36T), pneumatiky Vittoria Terreno 38c a sedlo Selle Italia Flite. Mathieu také upustil od úložného prostoru v rámu kola a místo toho si pro rychlejší přístup k CO2 bombičce v případě defektu připevnil bombičku k zadní části sedlovky.

Mathieuho na stupních vítězů doprovodil další jezdec týmu Canyon, Quinten Hermans (3. místo), a v top 10 se umístili i další dva jezdci Canyon týmu, Gianni Vermeersch a Timo Kielich. Zvláštní zmínku zaslouží Valtteri Bottas, závodník formule 1 a jezdec Canyonu, který reprezentoval Finsko a skončil na 133. místě.

15.10.2024 | Kategorie: MTB
Po velmi uspěšném vydání silniční a terénní obuvi CFR Tempr, kterou Canyon představil na začátku letošního roku, nyní představuje offroad botu Scampr.
Martin Stošek vybojoval titul mistra Evropy na gravelu
14.10.2024 | Kategorie: gravel
Na prestižním šampionátu v gravelové cyklistice, který se konal v italském Asiagu, si český reprezentant Martin Stošek připsal mimořádný úspěch.
Akce týdne: Nejvýhodnější nabídky (14.10. - 20.10.2024)
14.10.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v našem přehledu nejlepších akcí týdne v cyklistice! Tento týden jsme pro vás vybrali pět skvělých produktů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
Soutěž o produkty CykloStar - Říjen
14.10.2024 | Kategorie: soutěž
Ve spolupráci s Cyklostar Original, přední značkou v oblasti cyklistických produktů, pořádáme jedinečnou soutěž, která se bude konat od 1. října do 15. října 2024.
Stevens Super Prestige
11.10.2024 | Kategorie: cyklokros
Elitní cyklokrosové speciály Stevens Super Prestige jsou ověnčené 17 zlatými medailemi z mistrovství světa a nespočtem dalších úspěchů na závodních kolbištích.
Závěrečný boj v Mont-Sainte-Anne: Hatherly a Lecomte zářili, Cink 16.
07.10.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol 2024 vyvrcholil v kanadském Mont-Sainte-Anne. Poslední zastávka sezóny přinesla napínavé souboje, ve kterých se rozhodovalo o celkových vítězích na obzvlášť technicky náročných tratích.
Galaxy CykloŠvec cyklokros Kukle 2024
07.10.2024 | Kategorie: cyklokros
Stevens CykloŠvec Písek pořádal třerí závod TBC série - Galaxy CykloŠvec cyklokros Kukle v sobotu 28. září Vyhrál Jakub Ťoupalík z týmu Elkov Kasper mezi muži a Klotylda Sluková v barvách Adastra Cycling mezi ženami.
Akce týdne: Nejvýhodnější nabídky (7.10. - 13.10.2024)
07.10.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v našem pravidelném přehledu nejlepších akcí týdne v cyklistice! Tento týden jsme pro vás vybrali pět skvělých produktů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
06.10.2024 | Kategorie: gravel
Mathieu van der Poel si připsal další významný úspěch. Po třetím místě na mistrovství světa v silniční cyklistice se stal šampionem i v gravelu.
Termíny a destinace Světového poháru horských kol pro rok 2025
06.10.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol 2025 opět přinese řadu vzrušujících závodů napříč různými disciplínami.