Cavendish bude závodit v Prostějově!

Datum vydání: 04.02.2015

Téměř neuvěřitelné by se mohlo stát skutečností. Nestane-li se něco neočekávaného, tak na letošním ročníku Grand Prix Prostějov -  Memoriál Otmara Malečka bude závodit Mark Cavendish.

Devětadvacetiletý britský cyklista, závodník belgického týmu Etixx-Quick Step, je znám jako jedna z největších hvězd silniční cyklistiky, nejen cyklističtí znalci však ví, že tento rodák z ostrova Man má na kontě i dva tituly mistra světa z dráhy. Tyto získal v disciplíně madison v letech 2005 a 2008, a to s Robertem Haylesem a s Bradley Wigginsem. V současné době je však považován za ortodoxního silničáře, sprintera nejvyšších kvalit.
 
Dvacet pět vítězných etap na Tour de France, patnáct vítězných na Giro d´Italia, tři na Vuelta a Espaňa, vítězství v monumentu Milán – San Remo, ale především zisk duhového trikotu v silničním závodě jednotlivců v Kodani v roce 2011 hovoří za vše.
 
Přestože ale „Cav“ již pod pěti kruhy startoval (OH v Pekingu v roce 2008, madison, ve dvojici s Bradley Wigginsem, dále pak o čtyři roky později v Londýně, to již v silničním závodě jednotlivců), tak úspěchu nedosáhl, a tak jeho touha po olympijském úspěchu stále čeká naplnění. Myšlenka vrátit se vrátit se na cyklistický ovál a dosáhnout olympijského úspěchu v některé z dráhových disciplín se u Cavendishe zrodila zřejmě už v na OH v Londýně, kde byl téměř nepřetržitě viděn v hledišti olympijského velodromu, přičemž se nechal slyšet, že by se ještě jednou na olympiádu vrátil, ale tentokrát jako dráhař. Oproti Pekingu však výrazným způsobem doznala změn skladba dráhových olympijských disciplín (právě madison byl s programu vyřazen), a tak největší šancí je nyní pro Cavendishe nominovat se do omnia. Cesta je však složitá, nutné je posbírat body do ratingu UCI v omniu, pomocí nich se kvalifikovat na Světové poháry a následně i na MS. Ani tento výjimečný Brit není výjimkou, aby vůbec mohl o startu v Riu de Janiero uvažovat, body zkrátka musí někdy získat.

Na právě proběhnutých šestidenních v Berlíně byl Jiří Mikšík, český trenér v Rakouských službách, osloven Heiko Salzwedelem, trenérem britských dráhařů, zda-li neví o nějakých závodech ve Vídni (dráha v hale Ferryho Dusika) v termínu 1. srpen až 15. září. A poněvadž v tomto termínu nejsou ve Vídni žádné závody, nabídl Jiří Mikšík svému britskému kolegovi alternativu v podobě startu na GP Prostějov –Memoriálu Otmara Malečka, který se bude konat v termínu 27.- 28. srpen 2015. Jelikož v Berlíně startovali i cyklisté prostějovského týmu v doprovodu trenéra Michala Mráčka, který je současně i ředitelem prostějovského mítinku, tak bylo otázkou několika desítek minut, aby jednání trojice Salzwedel – Mikšík – Mráček dospělo k ujednání, že pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, tak uvidíme tohoto britského fenoména závodit na prostějovském velodromu.
 
V letošním roce slaví prostějovská cyklistika 130 let od svého založení, součástí oslav tohoto jubilea bude i tradiční GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka, kde bychom chtěli vidět nejen Marka Cavendishe, ale také Philipa Njisane z Trinidadu a Tobaga, který se stal hvězdou loňského ročníku závodu, dodává Michal Mráček, který bude ředitelem závodu i v letošním roce.
 
Zdroj: TZ 
SKC TUFO Prostějov



Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 






Reklama 


Aktuální novinky a videa

Cyklistika s dětmi: Jak začít bezpečně a hravě radí fyzioterapeut z Nemocnice AGEL Český Těšín
07.04.2025 | Kategorie: ostatní
Cyklistika je jednou z nejoblíbenějších aktivit nejen dospělých, ale i dětí. Jak ale děti správně a bezpečně naučit jezdit na kole? Jak vybrat správné kolo a na co si dát pozor, aby jízda byla radostí, a ne hrozbou pro jejich zdraví?
Pogačar znovu králem Flander! Druhý triumf zapsal slovinského fenoména mezi legendy
06.04.2025 | Kategorie: silniční

Tadej Pogačar zapsal další zlatý řádek do cyklistické historie. Na Kolem Flander předvedl sólo jízdu snů a po druhé v kariéře ovládl nejslavnější belgický monument.

Nová generace RockShox Reverb AXS posouvá bezdrátové ovládání sedlovek na novou úroveň
04.04.2025 | Kategorie: MTB
RockShox představuje novou generaci bezdrátové teleskopické sedlovky Reverb AXS.
Bikerům vadí rušení rozšířeného pódia ve světovém poháru!
03.04.2025 | Kategorie: MTB
Těsně před startem nové sezóny Světového poháru XCO čelí horská cyklistika nečekané kontroverzi.
700 startujících v úvodním závodě ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
01.04.2025 | Kategorie: MTB
Více než 700 startovních registrací evidoval online systém pro úvodní dva závody ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 v olympijském cross-country.
Turek slaví vítězství ve Velké Bíteši a ATT zkompletoval hattrick
01.04.2025 | Kategorie: silniční
Tradiční jarní klasika Velká Bíteš Brno Velká Bíteš odstartovala domácí silniční sezónu 2025 ve velkém stylu.
FOX 2026 34 SL - bezkonkurenční schopnosti pro moderní XC
31.03.2025 | Kategorie: MTB
Fox nově definuje možnosti horských kol s nízkým zdvihem a představuje zcela nový model 34 SL.
Canyon Neuron:ON AL – dostupný a schopný trailový e‑bike, který demokratizuje výkon
31.03.2025 | Kategorie: MTB
Canyon Neuron:ON AL je nový model elektrického horského kola s hliníkovým rámem a špičkovým pohonem Bosch Performance Line CX. 
Van der Poel ovládl E3 Saxo Classic 2025 suverénním sólem
29.03.2025 | Kategorie: silniční
Mathieu van der Poel potvrdil svou roli hlavního favorita a ve 41. ročníku klasiky E3 Saxo Classic předvedl dominantní výkon.
SRAM útočí na Shimano novými mechanickými T-Type sadami
27.03.2025 | Kategorie: MTB
Americký SRAM opět ukazuje, že konkurence ve světě cyklistických pohonů nikdy nespí. 
» více novinek a videí