První etapa Regionu Orlicka pro Hrachovinu

První etapa Regionu Orlicka pro Hrachovinu

Datum vydání: 09.08.2013

 

1. etapa: Lanškroun – Rudoltice – Lanškroun (77 km)

 

V pátečním zamračeném odpoledni se lanškrounské náměstí Jana Marka Marků zaplnilo rekordním počtem cyklistů, kteří se postavili na start juniorského závodu Regionem Orlicka. Sto padesát tři mladých jezdců a jezdkyň z Česka, Polska, Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska, ale i Finska a Ruska se vydalo zhurta do úvodní 77 kilometrů dlouhé etapy, jíž tvořilo sedm okruhů po 11 kilometrech. Peloton zamířil z města v podhůří Orlických hor, Lanškrouna, do sousední vesnice, Rudoltic, na jejichž konci začal stoupat opět nad Lanškroun, aby se sjezdem vrátil zpět do města. 
 

 

Úvodní ostré tempo nedovolilo uprchlíkům vybudovat si větší, než čtyřiceti sekundový náskok. V silném větru, ale naštěstí bez deště (který ale visel ve vzduchu po celou dobu), na sebe upozorňovali zejména borci z Německa. Hned první vrchařskou prémii tak vyhrál Jonathan Dinkler před Janem Kovářem z týmu Česká Spořitelna Specialized Team. Velice aktivně si od třetího kola počínal německý mladík Jasper Frahm, který vydržel jet v úniku na větru až do kola předposledního. Pak ale jakoby se přestalo závodit a v závěrečném okruhu, kdy byl dojet i poslední uprchlík, Němec Lennard Kämna, se začalo spíše taktizovat. Ani ve finálním stoupání nedošlo k žádnému ataku a tak vše směřovalo k spurtérskému souboji na lanškrounských kostkách.
 

 

Jak v průběhu etapy hýřili aktivitou závodníci německých stájí, tak se finále naopak ujali domácí jezdci. Ve sprinterské tečce za dnešním dnem nedal svým soupeřům šanci Eduard Hrachovina z týmu CK FESO Petřvald, který zvítězil před Luďkem Lichnovským (Mapei Cyklo Kaňkovský), třetí místo pak vybojoval polský závodník Adam Trudzinski.

   

 

Žlutý trikot lídra závodu tak dnes oblékl Eduard Hrachovina, který je zároveň vedoucím mužem bodovací soutěže. Nejlepším vrchařem je prozatím Jan Kovář (ČS Specialized Team).
 

Výsledky:


1. etapa: Rudoltické okruhy (77 km):

1. Hrachovina (CK Feso Petřvald) 1:50:34, 2. Lichnovský (Mapei Cyklo Kaňkovský), 3. Trudzinski (Pol.), 4. Rohde (Něm.), 5. Dubeň (SR), 6. Gasiorowski (Pol.), 7. Mandrysch (Něm.), 8. Makowski (Pol.), 9. Fiala (SKC Tufo Prostějov), 10. Koch (Něm.) všichni stejný čas.
 
Foto: Petr Turek
 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 






Reklama 


Aktuální novinky a videa

Plášť KENDA Small Block Eight i pro lehká dětská kola
21.02.2025 | Kategorie: MTB
Oblíbený vzorek pláštů KENDA K1047 SMALL BLOCK EIGHT je nově dodáván i ve škále rozměrů pro lehká dětská kola.
Nino Schurter a Filippo Colombo spojí síly na Cape Epic
21.02.2025 | Kategorie: MTB

Legenda světového MTB Nino Schurter a talentovaný Filippo Colombo vytvoří tým na letošním Absa Cape Epic.

Finiš 1. etapy Volta Algarve 2025
20.02.2025 | Kategorie: silniční
Chaotický finiš první etapy Volta ao Algarve
20.02.2025 | Kategorie: silniční
První etapa portugalského závodu Volta ao Algarve měla být ideální příležitostí pro sprintery, ale nakonec se změnila v organizátorský chaos.
Geraint Thomas se loučí! Poslední Tour de France a závěr kariéry na domácí půdě
17.02.2025 | Kategorie: silniční
Po téměř dvou dekádách v profesionálním pelotonu se Geraint Thomas rozhodl ukončit svou bohatou kariéru.
Závodní gravel raketa. To je nový Cannondale SuperX!
12.02.2025 | Kategorie: gravel
Od předchozího modelu, SuperSix EVO SE, se liší v mnoha ohledech, ale především ve váze.
Jackson Goldstone ovládl Red Bull Hardline v Tasmánii
10.02.2025 | Kategorie: MTB
Red Bull Hardline opět opustila svůj domovský terén ve Walesu a zamířila do Tasmánie.
Karel Vacek končí s profesionální cyklistikou
08.02.2025 | Kategorie: silniční
Bývalí profesionální cyklista o ukončení kariéry psal na svém instagramovém profilu.
Totem Youin Barcelona 20"
07.02.2025 | Kategorie: ostatní
Skládací elektrokolo Totem Youin Barcelona 20“ je ideální volba pro městské i víkendové výlety!
Nová šelma na trailích: Pivot Trailcat SL a LT ve dvojím provedení
06.02.2025 | Kategorie: MTB
Nový Trailcat je díky své univerzální geometrii a nastavení je ideální pro širokou škálu jezdců
» více novinek a videí