V kanadském MSA startuje MS MTB!

V kanadském MSA startuje MS MTB!

Datum vydání: 26.08.2019

V kanadském horském středisku Mont Sainte Anne bude středečním závodem štafet zahájeno mistrovství světa horských kol v olympijském cross country, sjezdu a nové disciplíně: E-Bike.

Český národní tým už je v kompletní sestavě v dějišti šampionátu v následující sestavě:
 
Juniorky:

1. Mišoňová Magdalena (Adastra Cycling Team)
2. Holubová Adéla (kola-bbm.cz)
 
Junioři:

1. Zatloukal Jan (NUTREND Specialized Racing)
2. Šulc David (IVAR CS Author Team)  
3. Sáska Jan (ČS Specialized Junior MTB Team)
 
U23 ženy:

1. Sásková Tereza (ČS Specialized Junior MTB Team)
2. Czeczinkarová Jana (Mitas Mercedes Benz Praha Trek)
 
U23 muži:

1. Průdek Matěj (Gapp systém Cabtech MTB Racing Team)
2. Zadák David  (ČS Specialized Junior MTB Team)
 
Ženy Elite:

1. Čábelická Jitka (Gapp systém Cabtech MTB Racing Team)
2. Štěpánová Karla (Superior XC Team)
 
Muži Elite:

1. Cink Ondřej (Kross Racing Team)
2. Škarnitzl Jan (Mitas Mercedes Benz Praha Trek)
3. Kulhavý Jaroslav (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)
4. Vastl Jan (Superior XC Team)                                    
 
XC e-Bike:

1. Kulhavý Jaroslav (Jaroslav Kulhavý Cycling Team)

„Trať v Mont Sainte Anne považuji za jednu z nejtěžších v kolotoči světového poháru a i když jsem tady už dvakrát závodila a okruh dobře znám, bude velmi důležité využít tréninků k najetí ideální stopy. Ráda bych navázala na své výkony v letošní sezóně, cítím se dobře, těším se na ten závod a pokusím se vylepšit své umístění z loňského závodu mistrovství světa v Lenzerheide“, přibližuje své pocity naše aktuálně nejlepší bikerka, Jitka Čábelická.  

Poprvé  v historii MTB bude součástí programu také závod elektrokol, který budí emoce a rozporuplné reakce cyklistické komunity, nicméně mu nelze upřít značná pozornost a velký marketingový zájem výrobců kol. Závodu se bude účastnit řada hvězd, kteří jsou ambasadory předních světových výrobců kol, včetně olympijských medailistů Jaroslava Kulhavého, Juliena Absolona či Marca Aurelia Fontány.    
 

Zdroj: TZ Reprezentace MTB

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

První letošní reportáž seriálu Prima CUP je venku!
16.04.2025 | Kategorie:
V sobotu 12. dubna jsme odstartovali sezónu na skvělém závodě Decathlon Hradec Králové, který přilákal neuvěřitelnou tisícovku nadšených účastníků!
Tisícovka závodníků si užila úvodní závod Prima CUPu
15.04.2025 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP odstartoval letošní bikovou sezónu ve velkém stylu! První závod, který se uskutečnil v sobotu 12. dubna v Hradci Králové, přilákal tisícovku nadšených závodníků všech věkových kategorií.
Útok na Van der Poela během Paříž–Roubaix: Fanouškovi hrozí pokuta i vězení
15.04.2025 | Kategorie: silniční

Cyklista útok ustál a dojel si pro vítězství, ale případ má nyní dohru u policie a hrozí i soudní řízení.

Paříž-Roubaix 2025: Výsledky
13.04.2025 | Kategorie: silniční

Van der Poel tímto vítězstvím přidal osmý triumf v monumentálních klasikách a potvrdil svou dominanci v jarních závodech.

Paříž–Roubaix 2025: Kdy a kde sledovat
12.04.2025 | Kategorie: silniční
V neděli 13. dubna 2025 se uskuteční 122. ročník legendárního cyklistického závodu Paříž–Roubaix, známého jako „Peklo severu“.
Vif Eleven Head Cyklolive vstupuje do 15. sezony s velkými ambicemi
11.04.2025 | Kategorie: ostatní
Cyklistický tým má více než 120 závodníků všech věkových a výkonnostních kategorií. 
Tadej Pogačar se chystá na Paříž-Roubaix a legendy věří v jeho triumf
10.04.2025 | Kategorie: ostatní
Slovinský cyklista Tadej Pogačar se připravuje na svůj první start v legendárním závodě Paříž-Roubaix, známém jako "Peklo severu".
Novinky FOX 2026 v prodeji
08.04.2025 | Kategorie: MTB
Podívejte se na novinky značky FOX 2026.
Cyklistika s dětmi: Jak začít bezpečně a hravě radí fyzioterapeut z Nemocnice AGEL Český Těšín
07.04.2025 | Kategorie: ostatní
Cyklistika je jednou z nejoblíbenějších aktivit nejen dospělých, ale i dětí. Jak ale děti správně a bezpečně naučit jezdit na kole? Jak vybrat správné kolo a na co si dát pozor, aby jízda byla radostí, a ne hrozbou pro jejich zdraví?
Pogačar znovu králem Flander! Druhý triumf zapsal slovinského fenoména mezi legendy
06.04.2025 | Kategorie: silniční

Tadej Pogačar zapsal další zlatý řádek do cyklistické historie. Na Kolem Flander předvedl sólo jízdu snů a po druhé v kariéře ovládl nejslavnější belgický monument.

» více novinek a videí